Aktif Karbon Filtre 

 

 

Aktif Karbon Filtre

 

İzmir Su Arıtma Servisi Spring Water olarak Size Su Arıtma Cihazlarının Çalışma Prensibini anlatmaya başlamıştık. İlk İki filtremizi Geçtiğimiz günlerde Su Arıtma cihazının içerisinde yapmış olduğu görevi detaylı olarak incelemiştik. Kısa bir özet geçmek gerekirse, İlk Filtremiz olan Sediment filtre 5 mikron küçüklüğündeki gözenekleri ile suyun içerisinde bulunan 5 mikrondan büyük bütün partikülleri süzüyordu. İkinci Filtremiz Granül Aktif Karbon filtre ise Suyum içerisindeki klor, Kireç gibi İnsan Sağlığına Zararlı maddeleri Süzüp, bugün anlatacağımız filtre olan Aktif Karbon Filtreye Gönderiyor.

Aktif Karbon filtre İse Suyun içerisindeki Tat, Koku ve Renk  gibi suyun tadını rengini kokusunu bozan bütün maddeleri süzer. Şebekeden Gelen Su bütün bu işlemlerden Geçtikten sonra bile hala, İçilebilecek kıvamda değildir. Çünkü Asıl işi Yapacak Olan Membran Filtreye Henüz Daha Yeni Sıra Gelmiştir. Bir Sonraki Yazımızda İse Size Membran Filtrenin Özelliklerinden ve Su Arıtma Cşhazı için öneminden bahsedeceğiz.

 

 

Aktif Karbon Filtre Satın Almak için e-ticaret sitenizi ziyaret ediniz. Aşağıdaki logoya tıklayarak ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz.

E tİCARET