Su Arıtma Cihazları

Malum Yaz Aylarına Girdiğimiz Şu Günlerde Evlerde kullanılan Damacana sulara daha fazla ücret ödemek istemeyen Vatandaşlar, Ülkemizinde içinde bulunduğu ekonomik daralmadan dolayı, Ekonomik Açıdan Su Arıtma Cihazlarına Yonelmektedir. Ekonomik açıdan  dolayı yönelsede insanlar, Farkında olmadan Sağlık Açısından da, Önemli bir karar vermektedirler.

Damacana firmalarının Ürettiği suyu 2018 yılının kasım aynda Ülkemizde faaliyet gösteren 100 firmada inceleyen sağlık bakanlığının raporunda 100 damacana su firmasından 93 tanesinin satmış olduğu suyun insan sağlığına zararlı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu Rapora Sağlık Bakanlığının  Kendi Resmi Sitesi Üzerinden Ulaşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarının Geçmişten Günümüze olan evriminde Reverse Osmosis System ( Ters Ozmos Sistemi ) Kullanılmaya başlandığı günden bu yana En Sağlıklı Suyu Ürettiği Günümüzde 3 aileden 2 sinin tercih ettiği bir sistem olmayı başarmıştır.

Su Arıtma Cihazı Satın Alırken Dikkat etmeniz gereken 2 önemli konu mevcut, bunlardan ilki ülkemizde Su Arıtma Cihazları Sektöründe, Bir çok Merdiven altı firmanın olması, Bu Firmaların Sağlıksız su arıtma cihazlarını İnsanlara türlü Süslemelerle fahiş fiyatlara satması, Vatandaşın su arıtma cihazlarına olan güvenini sarsmıştır.

Su Arıtma Cihazı satın alırken Komple Filtreden oluşan bir ürünün Filtrelerin,  Onaylı Olması Çok Önemli Bir kriterdir.

İkinci Önemli Kriter ise Su Arıtma Cihazını Satın aldığınız Firmanın Servis Kapsamına, ve Müşteri Yorumlarına Bakmanız, Çünkü Bir Firma Ne kadar reklam yaparsa yapsın onu en iyi, Sattığı ürünü kullanan Diğer müşterilerden dinlemek en iyisidir.